14 Ιανουαρίου, 2014 22:58:20
Μια πολύ καλή επιλογή ειδικά αν πας με προσφορά από κουπόνι. Βρίσκεται στο κέντρο της γλυφάδας. Η διακόσμηση του μοντέρνα επηρεασμένη από πολίτικα στοιχεία. Δοκιμάσαμε αρκετά ορεκτικά, όλα πεντανόστιμα, αλλά ξεχωρίσαμε το τσερκέζ ταβούκ - μια κρύα σως με ψιλοκομμένο κοτόπουλο. Επίσης πολύ ιδιαίτεροι ήταν και οι πολίτικοι κεφτέδες. Τα κυρίως όλα εξαιρετικά! Και το άντανα κεμπάπ, ολίγον καυτερό, για μένα το καλύτερο πιάτο και το σις κεμπάπ κοτόπουλο, καλοψημένο και πεντανόστιμο και το γιογουρτλού κεμπάπ, συνταγή με γύρο και γιαούρτι. Το περασμένο σαββατόβραδο που το επισκεφτήκαμε δεν υπήρχε άδειο τραπέζι. Η εξυπηρετηση ταχύτατη και η ιδιοκτήτρια πολύ ευγενική και εξυπηρετικότατη. Τις τιμές δεν τις παρατήρησα διότι είχαμε πάει με κουπόνι αλλά οι μερίδες ήταν υπέρ του δέοντος ικανοποιητικές.
Η βαθμολογία μου είναι ( ) αστέρια.
06 Οκτωβρίου, 2013 16:56:29
Το μαγαζί και η θέα του είναι υπέροχα. Το προσωπικό πολύ ευγενικό και υπέρ του δέοντως εξυπηρετικό. Αρχίσαμε με μια νοστιμότατη σαλάτα καίσαρα, συνεχίσαμε με εξίσου νόστιμη jacket potatoe και για κυρίως (όσο μπορέσαμε να φάμε μιας και σκάσαμε μόνο από τα πρώτα...) παραγγείλαμε γεμιστό κοτόπουλο, δυστυχώς δεν ήταν τίποτα το εξαιρετικό και πένες με πεκορίνο και κοτόπουλο που ήταν πολύ νόστιμο. Το pick της βραδιάς ήταν τα coctails (red passion και skyfall) τα οποία σου έδιναν τόσες πολλές αντικρουόμενες γεύσεις που πραγματικά δεν ήθελες να τελειώσουν! Με τιμές προσφοράς σίγουρα θα ξαναπήγαινα!
Η βαθμολογία μου είναι ( ) αστέρια.
25 Αυγούστου, 2013 16:59:07
Επέλεξα το συγκεκριμένο μαγαζί διότι είναι πολύ ψηλά στις εκτιμήσεις των μελών του athensmenu και βεβαίως δεν λάθεψα!Πολύ όμορφο περιβάλλον αν και πάνω στον πιο πολυσύχναστο δρόμο της Νέας Σμύρνης. Απ ότι μου λένε και φίλοι που μένουν στην συγκεκριμένη περιοχή το μαγαζί είναι πάντα γεμάτο. Ευγενικό και πάρα πολύ γρήγορο service. Το καλύτερο πιάτο που πήραμε ήταν το Κότσι. Πραγματικά γευστικότατο με επικάλυψη από μια πολύ ιδιαίτερη σώς σε αρκετά μεγάλη ποσότητα για 2 άτομα. Ένα από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει σε εστιατόριο στην Αθήνα. Η ποικιλία 2 ατόμων που δεν διέφερε σε κάτι από παρόμοια πιάτα άλλων μαγαζιών. Πάντως όλα τα κρέατα ήταν γευστικά και καλοψημένα. Επίσης μας άρεσε πάρα πολύ το σαγανάκι με ρακόμελο! Υπέροχη γεύση τυριού μελιού με μια ελαφριά νότα οινοπνεύματος...Πραγματικά εξαιρετικό! Οι τιμές του νορμάλ αν και επιδέχονται μικρές μειώσεις. Αν πας με κουπόνι, που κατά καιρούς βάζει, τότε η σχέση ποιότητας τιμής εκτοξεύεται! Όταν ξαναβρεθώ στην περιοχή θα το επισκεφτώ οπωσδήποτε.
Η βαθμολογία μου είναι ( ) αστέρια.